Farklı tarzlardaki üretimleri ve sahne performanslarıyla tanınan alternatif sahnenin aktif ismi Özge Ürer, şarkı sözleri ve bestelerin kendine ait olduğu ve prodüktörlüğünü üstlendiği İlk albümü “Duvar”ı 2016 Mart ayında Monoplay Records etiketiyle yayınladı. 2017 Mayıs ayında prodüktörlüğünü ve yönetmenliğini üstlendiği  “Kimono Sessions” adını verdiği akustik video serisini yayınladı. 2018 Kasım’da Garaj Müzik etiketiyle yayınladığı single’ı “Nerede” ve 2019 Mayıs ayında yayınladığı “Beddua” isimli single’ı bass beat, electronica stilinde.

Özge Ürer farklı gruplarla ve bireysel olarak yurtiçi ve yurtdışında festivallere katıldı, Türkiye’nin önde gelen sahnelerinde aralıksız konserlerine devam etti. Kasım 2019’da vokali ve şarkı yazarı olduğu reggae grubu Good Vibes ile “Özgür Ol” EP’sini yayınladı.

Ekim 2019’da rap sanatçısı Çağrı Sinci’nin “Kurtar Bizi” single’ına featuring yapan Özge Ürer, yine 2019 Ekim ayı başında yayınlanan Genjah’ın Ocelot Riddim albümünde “Işık Çocukları” şarkısıyla yer aldı. Ekim 2019’da Mr. Freak’in “Dub on the Rocks” albümünde Lionel Richie’nin efsanevi şarkısı Easy’yi yorumladı. 2018 yılında katıldığı Multiversal Festival serisinin Atina ayağında yaptıkları özgür doğaçlama ile Norbert R. Stamberger ‘in  “Ensembleworks V” albümünde yer aldı. Duayen DJ ve prodüktör Da Frogg’un projesi Froggressive Dread Unit’in 2020 ve 2021’de yayınladığı “Empire” ve “Frogg Planet 1” EP’lerine vokaliyle eşlik etti.

2021 sonunda Londra tabanllı prodüktör Philamelian ile global eksende yaptığı ortak çalışma EXILE yurtiçi ve yurtdışı basında yankı buldu.